Priredba za prvačiće

• Priredba za prvačiće
Priredba za prvačiće

Početak je školske 2017/2018. godine. Prva osnovna škola je odlučno otvorila svoja vrata za 66 novih đaka-prvaka.

Želeći da im taj dan zauvijek ostane u lijepom sjećanju, njihovi drugovi iz starijih odjeljenja hrabrili su ih pjesmom, osmijesima i mnogobrojnim porukama dobrodošlice.

Tim povodom riječi iskrene dobrodošlice uputili su im i uvaženi direktor škole, gospodin Arif Ćelović, pedagog škole, gospođa  Senadija Hadrović i njihove učiteljice.

Riječima podrške i ohrabrenja kao da su im pružili ruke da slobodno, iz okrilja roditeljskog doma, iz sigurnog stiska ruku svojih roditelja, svojih djedova i nana krenu u novi život, u okrilje svoje nove porodice Prve osnovne škole.

Njihovi učitelji, nastavnici i profesori svojim umijećem učinit će sve da ovi mladi ljudi izrastaju u ljude koji će cijeniti istinoljubivost, pravdu, prijateljstvo i koji će, vjerujemo, kada jednog dana napuste našu školu ponijeti pregršt najljepših uspomena na svoje đačko doba.