Zdrava hrana u školama

• Zdrava hrana u školama
Zdrava hrana u školama

U okviru projekta “Zdrava ishrana u školama”,čiji su implementatori UNICEF, Zavod za javno zdravstvo Federacije BiH, Partnerstvo za javno zdravlje, Prva osnovna škola Ilidža zajedno sa jos tri škole iz BiH uzela je učešće u ovom veoma značajnom projektu. Ovaj projekat realizirat će se u periodu od 01.oktobra-31.decembra 2018.godine ,uz aktivno učešće i nesebičnu podršku direktora škole Arifa Ćelovića, učitelja i nastavnika, predstavnika Vijeća roditelja i predstavnika ispred firme MBA centar d.o.o Sarajevo. Postavljeni cilj narednih aktivnosti bit će informirati ,motivirati učenike kako se što zdravije i kvalitetnije hraniti. Primarno je upoznati učenike koliko je bitan utjecaj hrane na zdravlje i potaknuti učenike na što odgovorniji odnos prema sebi i svom zdravlju, a sve se to može uspješno postići aktivnostima koje će se realizirati u okviru ovog projekta. Uočavajući važnost konkretnih poticaja za pravilan rast i razvoj djeteta,ovim učešćem u projektu “Zdrava ishrana u školama”, ostaje velika nada da će Prva osnovna škola biti reprezentativan primjer dobrog kada je u pitanju zdrava ishrana djece.