Podrška lokalne zajednice

• Podrška lokalne zajednice
Podrška lokalne zajednice

Tradicija duga 127 godina, kvalitetna nastava, zadovoljstvo naših učenika i njihovih roditelja i rad sa djecom u pokretu razlozi su zbog kojih načelnik općine Ilidža, gospodin Nermin Muzur, uz podršku Općinskog vijeća, kontinuirano radi na obezbjeđivanju što boljih uslova za realizaciju nastavnog procesa u našoj školi, uz posebnu pažnju prema djeci koja dolaze iz porodica slabijeg imovinskog stanja.

Iako rad osnovnih škola nije u nadležnosti lokalnih zajednica, kao mlad i obrazovan čovjek, gospodin Muzur dijeli sa nama uvjerenje da je ulaganje u obrazovanje mladih generacija najisplativija investicija za budućnost zemlje.

Sem značajnih sredstva kojima se obezbjeđuje prevoz učenika koji dolaze sa područja MZ Stup II i Stupsko Brdo, izdvojena su i sredstva u iznosu od 38.550 KM za rekonstrukciju i sanaciju produženog boravka;

3.800 KM za obezbjeđivanje užina za djecu u stanju socijalne potrebe, te 1.000 KM za obogaćivanje bibliotečkog fonda naslovima obavezne lektire.

U naše i u ime naših učenika toplo se zahvaljujemo načelniku općine Ilidža i svim članovima Općinskog vijeća.