Replikacioni trening nastavnika u okviru STEAM projekta TABLA

• Replikacioni trening nastavnika u okviru STEAM projekta TABLA
Replikacioni trening nastavnika u okviru STEAM projekta TABLA

U periodu od 10-13.1.2022. godine u našoj školi je realizovana četverodnevna obuka 27 nastavnika u okviru Projekta općeg obrazovanja TABLA, koja za cilj ima poboljšanje ishoda učenja naših učenika, te jačanje nastavničkih kompetencija kako bi se u odgojno-obrazovni proces uveli savremeni koncepti kao što je STEAM, ekonomija zasnovana na znanju, učeničke 4K kompetencije (kritičko mišljenje, komunikacija, kreativnost, kolaboracija/saradnja).

Edukatori na ovoj obuci bile su naše kolegice Irma Spirjan i Indira Buljubašić, koje su nakon šesnaestodnevne obuke koju su prošle, stekle certifikat master trenera za STEAM koncept rada.
Ovaj veliki projekat podržava Američka agencija za međunarodni razvoj, USAID, a realizuje Save the Children, uz podršku Ministarstva za odgoj i obrazovanje KS.