• Online upis u prvi razred srednjih škola u Kantonu Sarajevo – Prvi i drugi reizbor – Informacija

Dragi učenici i cijenjeni roditelji,

u skladu sa Odlukom o kriterijima za prijem učenika u prvi razred srednjih škola Kantona Sarajevo u školskoj 2022/23. godini, bit će omogućena dva reizbora škola za učenike koji žele promijeniti izbor škole/smjera za online upis u prvi razred srednjih škola na području Kantona Sarajevo.

• Prvi reizbor će biti omogućen – 24.6., 25.6. i 26.6.2022. godine,

• Drugi reizbor koji je ujedno i posljednji će biti omogućen – 27.6. i 28.6.2022. godine do 16.00h.

Sistem se zaključava 28. juna, u 16:00 sata, i time se okončava prvi konkursni rok za upis učenika u 1. razred srednjih škola u školskoj 2022/23. godini.

Ističemo da oni učenici koji su zadovoljni svojim izborom škola nemaju potrebe vršiti bilo kakve izmjene.

Još jednom napominjemo roditelje i učenike da pažljivo izvrše odabir svojih škola/zanimanja i finaliziraju svoje izbore.

Sretno naši dragi učenici!