• Kolektiva nagrada Federalnog ministarstva kulture i sporta za osvojeno drugo mjesto na konkursu “Mladi i naslijeđe”

U galeriji “Roman Petrović” dodijeljene su diplome najuspješnijim učenicima i nastavnicima na ovogodišnjem konkusu “Mladi i naslijeđe” koji se tradicionalno obilježava u sklopu projekta “Dani evropskog naslijeđa”.

Tema konkursa ” Održiva kulturna i prirodna baština – tradicija, budućnost i mladi” omogućavala je učešće u različitim kategorijama.

Nastavnica Indira Buljubašić okupila je grupu učenica iz različitih razreda i odjeljenja, koje su se predstavile kuhinjskim krpama, svojevrsnim tradicionalnim simbolom doma, ispisanim stihovima bosanskih pjesnika na starim pismima i literarnim radom koji predstavlja zamišljeno pismo Katarine Kosače ženama sadašnjice, ispisanom na papiru koji oponaša stara pisma i dugom skoro dva metra.

Njihova maštovitost i odgovor na temu osvojila je drugu kolektivnu federalnu nagradu.

Čestitamo: Asji Zukanović, Lani Šuvalija, Ajši Kolar, Lamiji Krajinić, Šejli Lingo i nastavnici Indiri.