Jeste li čitali “Jazavca pred sudom”?

• Jeste li čitali “Jazavca pred sudom”?
Jeste li čitali “Jazavca pred sudom”?

Kolegica Ema Hulusić održala je ogledni čas iz Bosanskog jezika i književnosti. Čas je bio posvećen djelu “Jazavac pred sudom”, kojem su učenici odjeljenja VIII-2 pristupili iz različitih uglova.

Svoj doprinos analizi djela dali su historičari, geografi, biolozi, pripovjedači, čuvari jezika, književni teoretičari, borci za ljudska prava, glumci i programeri – naši dragi učenici.

Gosti na času bili su pomoćnik direktora, Alija Ćesko i socijalni radnik, Saib Hajdarević. Gospodin Ćesko iskazao je zahvalnost na drugačijem pristupu ovom književnom djelu, koje je i sam čitao kao dječak.

Kolegica Ema Hulusić nije krila koliko je oduševljena timskim duhom odjeljenja, njihovom ozbiljnošću, odgovornošću, trudom, radom i kreativnošću. Uostalom – pogledajte video i uvjerite se i sami.