DABAR INFORMATIČAR – MEĐUNARODNI IZAZOV IZ INFORMATIKE

• DABAR INFORMATIČAR – MEĐUNARODNI IZAZOV IZ INFORMATIKE
DABAR INFORMATIČAR – MEĐUNARODNI IZAZOV IZ INFORMATIKE

Dabar Informatičar namijenjen učenicima osnovnih i srednjih škola. Cilj je pružiti znanje i zabavu, a učenici imaju priliku pokćazati svoje talente. Izazov učenicima pruža priliku za novi i drugačiji susret sa informatikom u svakodnevnom životu. Ove godine iz naše zemlje učešće je uzelo preko 16.000 učenika.

Najbolji rezultat postigao je učenik Prašović Fatih, osvojivši u svojoj kategoriji 2. mjesto u BiH i 1. u našoj školi.

Značajan plasman postigli su i sljedeći učenici:
– Kategorija 5. i 6. razred -> Amela Šabić – 1. mjesto u školi i 43. u BiH;
– Zehra Čukle – 2. u školi i 71. u BiH; Ajdin Kuč i Obuća Damir Ali – 3. mjesto u školi i 222. u BiH.

Kategorija 7. i 8. razred ->

– Prašović Džan – 2. u školi i 56. u BiH;
– Džambegović Emin – 3. mjesto u školi i 78. u BiH.

Mentori u takmičenju našim učenicima bili su: nastavnik Kerim Omerbegović i nastavnice Irma Spirjan-Hajdarević i Ramiza Pintol.
Čestitamo svim učesnicima i pozivamo i ostale učenike da sljedeći put i oni učestvuju u ovom zanimljivom izazovu.