Škole kao zelene zone

• Škole kao zelene zone
Škole kao zelene zone

Učenici odjeljenja VI-2 nastavljaju sa aktivnostima vezanim za projekat „Škole kao zelene zone“, te su ovaj put na radionici prikazali video klipove na temu odlaganja otpada. Svi video snimci su nastali tokom raspusta, a kao rezultat zadate zadaće sa prve radionice.

Druga radionica se desila 28.2.2023. pod nazivom „Naučimo kompostirati“. Tokom radionice i dosadašnjih aktivnosti u projektu, učenici su postali svjesni važnosti pravilnog odlaganja organskog otpada što su pokazali i u svojim videima.

Odlučili su napraviti „kompost u boci“ te pokazali da je potrebno samo malo dobre volje kako bi svako domaćinstvo napravilo svoj kompost od organskog otpada koji svi mi proizvodimo svakodnevno. Učionica je mirisala na svježe voće i povrće koje smo pojeli, a ostatke iskoristili za izradu komposta.