• Uz Svjetski dan recikliranja još jedna radionica Projekta “Škole kao zelene zone”

U ponedjeljak, 13.3.2023. godine učenici odjeljenja VIII-2 i VIII-1, uključeni u Projekat “Škole kao zelene zone – povećanje spremnosti na klimatske promjene u obrazovnom sektoru u Bosni i Hercegovini”, realizovali su radionicu na temu:

“Platnenu torbu koristi, svijet od smeća očisti!”

Učenici su kroz kratko predavanje upoznati o štetnom utjecaju plastičnih kesa na okoliš. Svoje poruke su prikazali kroz crtanje kreacija na platnene cekere i ispisivanjem poruka.

Cilj ove radionice je smanjiti upotrebu plastičnih kesa, te podići svijest o štetnosti jednokratnih plastičnih materijala koji su u prirodi nerazgradive.

Irma Spirjan-Hajdarević, profesorica matematike i informatike, je osmislila radionicu, a učenici su iskazali svoju kreativnost.