Škola planinarenja na prelijepom Trebeviću

• Škola planinarenja na prelijepom Trebeviću
Škola planinarenja na prelijepom Trebeviću

Treći dan Škole planinarenja, obavezne aktivnosti u okviru nastave Tjelesnog i zdravstvenog odgoja za učenike sedmog razreda osnovnih škola Kantona Sarajevo, realizovali smo na Trebeviću.
Na Trebeviću su nas dočekale ministrica Ministarstva za odgoj i obrazovanje i direktorica Instituta za razvoj preduniverzitetskog obrazovanja sa saradnicima, kao i televizijske kamere.

Šetnja bob – stazom uz priču o zimskoj olimpijadi, pogled na grad uz podsjećanje na Dan djece ubijene u ratu tokom Sarajeva, zanimljiva predstavljanja flore i faune ovog terena su samo dio onog što su učenicima pružili naši vodiči iz Planinarskog društva “Zlatni ljiljan”.

U pratnji učenika bili su nastavnici Esad Gegić, Erol Islamović, Murisa Mujanović i Indira Buljubašić.