Dan državnosti 2017.

• Dan državnosti 2017.
Dan državnosti 2017.

Prigodnim programom svečano je obilježen Dan državnosti Bosne i Hercegovine u Prvoj osnovnoj školi.

Istaknuta je važnost 25. novembra davne 1943. godine kada su na prvom zasjedanju ZAVNOBIH-a (Zemaljsko antifašističko vijeće narodnog oslobođenja Bosne i Hercegovine) donesene odluke o obnovi državnosti Bosne i Hercegovine i potvrđene njene historijske granice kao jedne od šest ravnopravnih republika u tadašnjoj Jugoslaviji.

Učesnici programa naše škole  poslali su jasne poruke  jedinstva, ljepote suživota svih njenih naroda, nepokolebljive ljubavi, ponositosti na domovinu , i spremnosti očuvanja svoje kulture, tradicije i doma što Bosni i Hercegovini, zasigurno, obećava sretnu  i lijepu budućnost.

Program povodom Dana državnosti Bosne i Hercegovine uspješno su realizovali naši vrijedni učenici, a pripremali su ih nastavnici :

1. Nermina Memić, Mirela Brđanin, Dženana Kereš

( Aktiv II razreda ),

1. Jasminka Smajlović, Nizama Đipa, Adisa Šuvalija

(Aktiv III razreda ),

1. Munevera Mulagić, Amira Bajramović, Alma Muratović

( Aktiv IV razreda ),

1. nastavnica Azra Pohara,
  2. nastavnica Mevla Mujičić,
  3. nastavnik Jasmin Mujić,
  4. nastavnica Edina Rašljanin.

Svim Bosancima i Hercegovcima sretan Dan državnosti želi Uprava Prve osnovne škole !