DAN ŠKOLE 2018.

• DAN ŠKOLE 2018.
DAN ŠKOLE 2018.

124 godine postojanja i tradicije Prve osnovne škole nesumljivo je u vremenu koje je iza nas ponudilo kvalitetan odgojno-obrazovni rad. Taj rad se prije svega temeljio na brizi o potrebama učenika, poštujući njihove individualne kompetencije. Prva osnovna škola je kao takva prostor i okruženje pogodno za pravilan razvoj svakog djeteta pred kojeg se stavljaju jasni ciljevi i zadaci kojima treba ovladati.

U svečanom tonu i vedrom raspoloženju, u četvrtak 25. 05. 2018. god. sa početkom u 11 sati uposlenici i učenici Prve osnovne škole proslavili su Dan škole.
Te značajne trenutke , naravno, podijelili su sa njima dragim prijateljima, roditeljima i poslovnim saradnicima koji su uvijek dobrodošli i rado viđeni gosti.
Nisu izostale ni riječi dobrodošlice našeg uvaženog direktora, gospodina Arifa Ćelovića koji uvijek ističe ljepotu rada sa djecom i uživanja u njihovom okruženju, ali i obavezu i odgovornost da svojim riječima, djelima, i ponašanjem, kao prosvjetni radnici, budemo najbolji primjer svojim učenicima.
Kao i svake godine dodjelom prigodnih poklona posebnu pažnju i zahvalnost Uprava škole iskazuje onim uposlenicima koji svojim radom, zalaganjem i rezultatima na najljepši način promovišu Prvu osnovnu školu.

Ove godine nagrađeni su :
1. Ramiz Mulavdić, nastavnik razredne nastave i dugogodišnji uposlenik Prve osnovne škole.
2. Mevlida Babović, nastavnica Islamske vjeronauke, za osvojeno 2. mjesto na Državnom takmičenju iz islamske vjeronauke.
3. Naida Ikanović, nastavnica Turskog jezika, za osvojeno 2. mjesto na Kantonalnom takmičenju iz turskog jezika.

Direktor Arif Ćelović je riječima da su najbolji među nama oni koji najviše koriste drugima najavio uvaženog načelnika Općine Ilidža, gospodina, profesora doktora Senaida Memića te mu ovom prilikom uručio prigodan poklon i zahvalnicu za dugogodišnju uspješnu saradnju.
Zahvalnicu za uspješnu saradnu direktor škole uručio je i :

Gospodinu Denisu Muhoviću, pomoćniku načelnika općine Službe za obrazivanje, kulturu, sport i informisanje.
Gospodinu Džemi Huriću, predsjedniku Udruženja za očuvanje tradicije i razvoj kulturno-umjetničkog stvaralaštva “ Bašlija “.
Gospođi Saneli Kestenović za dugogodišnju saradnju i uspješan profesionalni angažman sa Prvom osnovnom školom.
Da svaki trud i rad jeste, i treba biti prepoznat i nagrađen potvrdila je Uprava škole. Prigodne nagrade za postignute izuzetne rezultate iz različitih oblasti nauke i kulture dodijeljene su sljedećim učenicima :

1. Sari Hubijar, za postignuto 1. mjesto na Općinskom takmičenju iz oblasti naučno-tehničkog stvaralaštva,
2. Džejni Hodzić, za postignuto 2. mjesto na Općinskom takmičenju iz oblasti naučno-tehničkog stvaralaštva,
3. Jasminu Čubrilu, za postignuto 2. mjesto na Općinskom takmičenju iz oblasti naučno-tehničkog stvaralaštva,
4. Nejli Bandi, za postignuto 2. mjesto na Općinskom takmičenju iz oblasti naucno-tehničkog stvaralaštva.

Za ostvareno 2. mjesto na Općinskom takmičenju iz Prve pomoći nagrađeni su sljedeći učenici :
1. Amar Kicara,
2. Hadžera Ćelović,
3. Senem Selimić,
4. Ema Hodzić,
5.Aldin Godinjak,
6. Bakir Žujo.

Za ostvareno 2. mjesto na Državnom takmičenju iz islamske vjeronauke nagrađen je učenik
Amar Kicara.
Za ostvareno 2. mjesto na Kantonalnom takmičenju iz turskog jezika nagrađen je učenik
Irvin Čengić.

Kroz šaroliki program od igre do slobode vodili su nas naši vrijedni učenici i nastavnici :
1. Hor Prve osnovne škole i nastavnica Azra Pohara,
2. Učenici I razreda i nastavnice: Zada Velić, Adelita Zagorac i Elma Kuldija,
3. Učenici II razreda i nastavnica Nermina Memić,
4. Učenici III razreda i nastavnice: Nizama Đipa i Adisa Šuvalija,
5. Učenici IV razreda i nastavnica Munevera Mulagić,
6. Učenici IV razreda i nastavnica Alma Muratović.

Nošeni iskrenošću, vedrinom, ljepotom i elanom kakav samo djeca imaju ne plašimo se izazova koji nas čekaju u budućnosti. Djeca su vojska najjača. Uz njih, sa njima i zbog njih sve prepreke su savladive, sve je ostvarivo i svi snovi su nadohvat ruke.