Skype in the Classroom

• Skype in the Classroom
Skype in the Classroom

Učenici „Prve osnovne škole“ na časovima engleskog jezika, kao i na časovima sekcije „Skype Club“ imaju mogućnost vježbati komunikaciju na engleskom jeziku sa učenicima iz drugih škola širom svijeta. Žana Žerajić, nastavnica engleskog jezika, kao član Microsoft zajednice za obrazovanje (Microsoft Educator Community) u mogućnosti je povezati se sa edukatorima širom svijeta. Jedan od načina saradnje je Mystery Skype, igra pogađanja lokacija sudionika Skype-a. Učenici trebaju pogoditi lokaciju druge škole koristeći DA/NE pitanja, atlase, mape i sl. Na ovaj način učenici imaju priliku razvijati komunikacijske sposobnosti na engleskom jeziku, učiti o drugim narodima i kulturama, proširiti znanja iz geografije i historije, naučiti predstavljati svoju državu.

Dvanaestog oktobra 2016. god. grupa učenika osmih i devetih razreda prvi put je koristila Skype u sklopu nastave engleskog jezika gdje su imali Skype čas sa osnovnom školom iz Geteborga, Švedska. Svi učenici su bili vrlo aktivni i zainteresovani te nisu krili oduševljenje novim iskustvom. Zbog velikog interesovanja učenika upotreba Skype-a u nastavi engleskog jezika se nastavlja i u narednom periodu.

Više pročitajte na sljedećem linku: https://sway.com/0gOc27Ko1IGDNuAB?ref=Link