📌 Naše asistentice u odjeljenju: Edisa Begić, Nervija Kahriman i Emina Tole učestvovale su na VIII Međunarodnoj konferenciji “Multidisciplinarni pristupi u edukaciji i rehabilitaciji”, održanoj od 19. do 21. septembra 2025. godine u hotelu Hills, u organizaciji Udruženja defektologa, edukatora-rehabilitatora ”STOL” i Pedagoškog fakulteta UNSA.
Konferencija je okupila vrhunske predavače iz zemlje i regiona, a poseban doprinos dali su i članovi orkestra Centra za slijepu i slabovidnu djecu i omladinu Sarajevo, koji su ostavili snažan utisak na sve prisutne. 🎶
Tokom trajanja konferencije organizovane su izložbe i prezentacije opreme za senzornu integraciju, asistivne tehnologije, didaktičkog materijala i druge opreme za rad s djecom s teškoćama u razvoju i osobama sa invaliditetom.