Biciklijada povodom Evropskog dana bez automobila

• Biciklijada povodom Evropskog dana bez automobila

Kao prethodne i ove školske godine naša je škola sudjelovala na već tradicionalnoj biciklijadi koja se održala u sklopu obilježavanja Europskog dana bez automobila. Na ovaj dan diljem svijeta organiziraju se događaji i aktivnosti u cilju promovisanja kvalitetnijeg javnog prijevoza, biciklizma i pješačenja kao i zdravijeg života.

Start biciklijade je postavljen na početku Velike aleje na parkingu kod fijakerskog stajališta u 10.00 sati, a vozilo se do kraja aleje i nazad uz policijsko i medicinsko osiguranje. Ponosni smo na učenike šestih razreda naše škole kao i na njihovog nastavnika Sejfic Samira što su svojim učešćem na ovom događaju ukazali na značaj zaštite životne sredine i potakli druge na pješačenje, vožnju biciklom, kao i korištenje drugih alternativnih prevoza u svrhu očuvanja zdravijeg okoliša.