Dan kraljice voća – Dan jabuke

• Dan kraljice voća – Dan jabuke
Dan kraljice voća – Dan jabuke

Naša škola je u srijedu, 20.9.2021. godine kao Eko-škola obilježila Dan kraljice voća – Dan jabuke. Nastavnica Kadrija Vejselović je sa učenicima osmih razreda provela istraživanje o porijeklu jabuke, različitim vrstama koje se uzgajaju u našoj zemlji, korištenju jabuke i njenim blagodetima po zdravlje.

Na časovima bosanskog jezika i književnosti učenici odjeljenja VI1 su sa nastavnicom Indirom Buljubašić jabukama posvetili mnogo divnih stihova i prikupili puno jabuka. Pridružili su im se i mali đaci nastavnice Emine Durak sa divnim plakatom.

Direktor naše škole, Arif Ćelović, posjetio je odjeljenje pripremne nastave koje pohađaju naši učenici migranti, sa učenicima im podijelio jabuke i još jednom poželio da se pod našim krovom osjećaju dobrodošlo i ugodno.