Dan sjećanja na djecu ubijenu tokom opsade Sarajeva

• Dan sjećanja na djecu ubijenu tokom opsade Sarajeva
Dan sjećanja na djecu ubijenu tokom opsade Sarajeva

I ove godine 5. maj obilježen je kao Dan sjećanja na ubijenu djecu Sarajeva, tokom agresije, od 1992. do 1995. godine. Prema zvaničnim podacima 1.601 dijete ubijeno je tokom četvorogodišnje opsade Sarajeva.

Za zločine nad djecom počinjene tokom opsade Sarajeva, ali i drugih bosanskohercegovačkih gradova, još uvijek niko nije odgovarao.

Na velikom trgu u centru našeg grada održana je tradicionalna manifestacija u kojoj je učestvovalo i 100 učenika naše škole koje je za nastup pripremala nastavnica Azra Pohara.

Performans koji je izvelo 1601 dijete i čije su snimke obišle cijeli svijet, a koji je idejno i organizaciono osmislio profesor Mehmed Bajraktarević, bio je veliki historijski čas i velika poruka svima nama.