• Kako bi danas izgledali dvorci bosanskih princeza i prinčeva? STEAM čas projekta TABLA

Informatika, Matematika i Engleski jezik – u tradicionalnoj školi, skoro pa nespojivi nastavni predmeti.

Ali, pošto je tradicionalna nastava ostala iza nas, u prethodnim desetljećima, nastava koja priprema učenike za život u 21. vijeku između ostalog zahtijeva i povezivanje svih nastavnih predmeta, kako bi jedan problem ili temu učenici istovremeno sagledali sa više aspekata, kako je to u životu i neophodno.

Nastavnice Elma Drpljanin, Irma Spirjan i nastavnik Kerim Omerbegović pred učenike su još prije par mjeseci postavili zanimljivo istraživački pitanje i, za početak, odveli ih na kraljevski Bobovac.

Uslijedila je izrada makete po skici, programiranje zadataka za gradnju dvorca, igrokaz koji je predstavio projekat.
Dio aktivnosti sa finalnog časa možete vidjeti na fotografijama.