Kvalitetno obrazovanje kroz kurikularnu reformu

• Kvalitetno obrazovanje kroz kurikularnu reformu
Kvalitetno obrazovanje kroz kurikularnu reformu

Savremeni način poučavanja u učionici I -5, na čelu sa učiteljicom Berilo Mirelom sve prisutne je oduševio. Ekonomičnost u spoznaji , međupredmetna povezanost, istraživači rad, stvaranje, igra, pjesma, ples, praktičan rad i kopanje zemlje, sadnja povrća te demonstracija očiglednim prikazom smjene godišnjih doba su aktivnosti koje su se nizale jedna za drugom. Od vrtlara, slastičara, meteorologa i plesača do ozbiljnih naučnika.

Kako održati pažnju učenika, kako ih potaknuti da aktivno uče i procjenjuju svoj rad primjerom je pokazala učiteljica Mirela. Času su prisustvovali i brojni gosti. Zahvaljujemo se na dolasku i podršci učiteljici Irmi Muhović, koja je dio tima za podršku u privođenju reforme ispred Instituta za razvoj i preduniverzitetsko obrazovanje Kantona Sarajevo.

Iskreno se zahvaljujemo učenicima i učiteljici koji su nam danas pokazali šta je timski rad i što su nas potakli da još više brinemo o njima i stvaramo što bolje uslove za učenje.