Likovni i literarni konkurs za male i velike đake

• Likovni i literarni konkurs za male i velike đake
Likovni i literarni konkurs za male i velike đake

Imajući u vidu važnost i značaj očuvanja historije koja se dogodila na ovim prostorima kao i edukacije mlađih naraštaja o ratnim dešavanjima, JOB „Unija veterana“ Ilidža s ciljem obogaćivanja eksponata „Ratne spomen-sobe 4. Vmtbr i 102. Mtbr raspisuje :

Konkurs likovnog i literarnog stvaralaštva za učenike osnovnih i srednjih škola općine Ilidža

Ideja o realizaciji konkursa na kojem bi se svojim likovnim i literarnim radovima predstavili učenici osnovnioh i srednjih škola koje egzistiraju na području općine Ilidža, nastala je iz želje da se našim najmlađim i nešto starijim umjetnicima, koji svoje misli i osjećanja vole iskazati riječju ili crtežom da prilika, motivacija i afirmacija da to učine i izvan svojih školskih zgrada i učionica.

Školska godina: 2022/23. Učesnici:

Likovni radovi:

– učenici od I-V razreda osnovne škole
– učenici od VI-IX razreda osnovne škole
– Učenici od I-IV razreda srednje škole

Literarni radovi:

– učenici od III – V razreda osnovne škole
– učenici od VI – IX razreda osnovne škole
– učenici od I-IV razreda srednje škole

Tema:
Likovni radovi – osnovne škole

DJECA I DOMOVINA
Likovni radovi – srednje škole

DOMOVINA SE BRANI I ZNANJEM
Literarni radovi – učenici od III – V razreda osnovne škole

MOJA ILIDŽA
Literarni radovi – ostale kategorije učesnika

IZ MENE IZVIRE BOSNA

Pravila Konkursa

– Pravo učešća imaju svi učenici osnovnih i srednjih škola sa područja općine Ilidža.
– Rok za dostavljanje radova: 3.2.2023. godine

– Likovni radovi se dostavljaju u Spomen – sobu 4. viteške motorizovane i 102 motorizovane brigade (Hrasnička cesta, zgrada kina „Igman“, svakim radnim danom od 10-14 sati. Nema ograničenja po pitanju tehnika rada.
– Osnovne škole dostavljaju do 10 likovnih radova u obje kategorije (najviše 20 radova po školi).
– Srednje škole dostavljaju do 10 likovnih radova.

Na poleđini rada potrebno je napisati sljedeće podatke:

– ime i prezime, razred, škola, predmetni nastavnik/ca

Literarni radovi, lektorisani i pisani fontom Times New Roman 12 se dostavljaju na e-mail: buljubasicindira1@gmail.com

Osnovne škole dostavljaju do 10 literarnih radova u obje kategorije (najviše 20 radova po školi).
Srednje škole dostavljaju do 10 literarnih radova.

Uz rad je potrebno dostaviti sljedeće podatke:

– ime i prezime, razred, škola, predmetni nastavnik/ca

U planu je izrada publikacije posvećene radovima sa ovog Konkursa.

Iz svake kategorije simboličnim nagradama će biti proglašeno 1, 2. i 3. mjesto na svečanosti koja će se upriličiti povodom 1. marta – Dana nezavisnosti BiH.
Radi tvaranja ideje i boljeg pisanja radova organizovaće se radionice u prostorijama Spomen – sobe 4. viteške motorizovane i 102 motorizovane brigade kako bi se učenicima sto bolje približila tema za radove.

Svi zainteresovani za radionice i dodatne informacije po ovom projektu mogu dobiri u prostorijama JOB Unije veterana Općine Ilidza i u saradnji sa kustosom Spomen – sobe 4. viteške motorizovane i 102 motorizovane brigade

Nadamo se uspjesnom radu i sto boljim radovima te vas pozdravljamo pozdravom Armije BiH

Pozdrav domoviuni