MI smo VII1

MI smo VII1

U svijetu se 1. juna svake godine obilježava Međunarodni dan djeteta. Dan na koji nam je želja osvijestiti ulogu djece i njihovu vrijednost za budućnost društva.

Odjeljenska starješina odjeljenja VII1, kolegica Indira Buljubašić, ovaj dan je sa svojim učenicima obilježila u okviru uglednog časa Odjeljenske zajednice na temu “Profesija- profesorica, zanimanje – razrednica”. Odabirom teme kolegica je pokazala kako poslovi razrednog starješine obimom često nadrastaju našu primarnu ulogu nastavnika nekog nastavnog predmeta.

Učenici su predstavili mnogobrojne aktivnosti, posjete, edukacije, radionice, humanitarne akcije, obilježavanja značajnih datuma, video-zapise koje su snimili, gostovanja na televiziji, itd., u okviru kojih su se družili oko 130 sati izvan nastave u toku ove školske godine.
Na kraju časa su sa razrednicom zapjevali našu školsku himnu “Najbolja je Prva osnovna”.

Bio je ovo čas odgojnih ishoda jednog razreda.