Naši šahisti zablistali za crno-bijelim pločama

• Naši šahisti zablistali za crno-bijelim pločama
Naši šahisti zablistali za crno-bijelim pločama

Osnovna škola “Grbavica l ” u utorak, 22.3.2022. godine bila je domaćin kantonalnog takmičenja učenika osnovnih i srednjih škola u šahu. Učenici naše škole, po uzrastu i šahovskim kompetencijama FIDA pravila, postigli su odlične rezultate.

Posebno ponosnim učinila nas je Hodžić Merjem, učenica ll razreda, koja je osvojila srebrenu medalju. U šahovskoj ekipi naše škole bili su i: Fakić Faruk, VIII razred (5. mjesto), Dervišić Mahir, VI razred (6. mjesto), Adrović Adi, VI razred (7. mjesto), Fakić Raif, lX razred ( 8. mjesto), Mulić Amel, III razred (9. mjesto), Lugušić Emin, II razred (9. mjesto) i Čubrilo Denis, IX razred (29. mjesto).

Čestitamo učenicima i nastavniku Gojak Muniru koji kod učenika neumorno razvija ljubav prema šahu -igri mnogo većoj od igre.