Od otpada do blaga

• Od otpada do blaga
Od otpada do blaga

U sklopu projekta “Škole kao zelene zone”, nastavnica Elma Drpljanin je sa učenicima odjeljenja VI-2 realizovala radionicu pod nazivom “Od otpada do blaga”.

Učenici su uživali učeći o reciklaži kroz interaktivne igrice i zanimljive razgovore. Skupa sa drugim timovima iz škole koji učestvuju u realizaciji ovog veoma edukativnih projekata, u proteklom periodu prikupljali su plastične flaše i čepove, kako bi na radionici napravili štedne kasice za najmlađe učenike naše škole i ujedno i njih edukovali o tome kako sav otpad nije smeće.

Radionici su prisustvovali gosti iz Save the Children, organizacije koja je kreator i finansijer ovog projekta, Dragan Ličanin i Jasmina Hadžikarić, gosti iz Italije i Rijad Tikveša iz Ekotima.