• Podrška za realizaciju rekonstrukcije i izgradnje Centra za mlade u Prvoj osnovnoj školi

Projektne aktivnosti su u toku i teku po planu u saradnji sa United Nations Population Fund.

Direktorica škole Adisa Šuvalija je na Okruglim stolu organizovanom u Hotelu Marriott javno prezentovala idejni projekt.

✔️Ideja 1 – školske, vannastavne aktivnosti (Sport, film, gluma, umjetnost, ples, kviz, debate, novinarstvo, priredbe, takmičenja)
✔️Ideja 2 – širi spektar aktivnosti (seminari, simpoziji, tribine, predstave, rekreativna druženja, humanitarne manifestacije, volonterske aktivnosti za mlade..)
✔️Krajnji cilj : Održivi model finansiranja, projekt koji poboljšava kvalitet života mladih ljudi.

Komercijalizacija a ne komercijalizam prostora (jačanje društvenih odnosa i socijalne interakcije a ne naglašavanje komercijalnog interesa u odnosu na sve drugo).
Izdavanje prostora bez finansijskog interesa za NFPO – non-for-profit organizations, koje se bave različitim društvenim pitanjima i ciljevima (humanitarnim, kulturnim, obrazovnim, zdravstvenim…..)

Moderator: Adnan Rondić novinar Al Jazeere Balkans.