Posjeta kasarni Rajlovac

• Posjeta kasarni Rajlovac
Posjeta kasarni Rajlovac

Nakon prethodno dobivene saglasnosti Ministarstva odbrane Bosne i Hercegovine, odjeljenje VIII1, u pratnji razrednice Indire Buljubašić, posjetilo je kasarnu Rajlovac, tačnije Helikopterski skadron.

Skoro 20 oficira, deminera, pilota, spasilaca i vatrogasaca dočekalo je naše učenike, predstavilo im oblasti svog rada i strpljivo odgovaralo na mnogobrojna pitanja. Učenici su bili iznenađeni kad su vidjeli robote koji pronalaze mine, koliko je važna hemija za ono što rade i impresionirani načinom organizacije rada naših ljubaznih domaćina i vrijednostima koje nudi skladan timski rad.

Upoznali su i dva divna belgijska ovčara koji hrabro pronalaze mine, posmatrali polijetanje helikoptera i mnogo saznali o plemenitom pozivu spašavanja drugih tokom elementarnih nepogoda i svih drugih opasnosti.

Usvajamo nova znanja, stičemo nova iskustva i formiramo životne vrijednosti.