Posjetili smo Sajam knjiga

• Posjetili smo Sajam knjiga

U sklopu obilježavanja Dana dječije književnosti, Dana Sarajeva, ali i tema za časove Odjeljenske zajednice posvećenih dešavanjima u našem gradu, učenici odjeljenja VII1, u pratnji razrednice Indire Buljubašić, posjetili su Sajam knjiga.

Također, učenici su saznali nešto više o centru Skenderija, XIV zimskim olimpijskim igrama, Mirzi Delibašiću, sarajevskim mostovima i impresivnim građevinama iz austro – ugarskog perioda koje krase ovaj dio našeg grada. Na Sajmu su imali priliku na štandu Biblioteke za slijepa i slabovidna lica naučiti šta je Brajevo pismo i kako se čita dodirom.

Posebno iznenađenje im je peiredila izdavačka kuća Hakikat Kitabevi iz Turske, koja je svakom učeniku poklonila po set od 6 knjiga turskih autora prevedenih na bosanski jezik.

Zanimanje sa kojim su slušali o svemu je najveća motivacija za planiranje novih posjeta i putovanja.