“Stazom sjećanja 11541…”

• “Stazom sjećanja 11541…”
“Stazom sjećanja 11541…”

Cipele koje simbolizuju ubijene građane opkoljenog Sarajeva.

Hiljade pari cipela koje će 5. aprila biti postavljene duž sarajevskih ulica simbolizirat će korake Sarajlija ubijenih tokom opsade, te će biti od velikog značaja za porodice ubijenih i kulturu sjećanja.

Ministrica za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo Naida Hota-Muminović, zajedno sa učenicima i nastavnicima Prve osnovne škole – Ilidža i Četvrte gimnazije Ilidža, danas je donacijom cipela na centralnom trgu na Ilidži podržala projekt “Stazom sjećanja” Memorijalnog centra Sarajevo i Grada Sarajevo.

Projektom “Stazom sjećanja” nastoji se odati počast svim nevino ubijenim građanima, ali i herojskoj borbi i odbrani glavnog grada, tom čudu bosanskog otpora i antifašističkoj ideji i nasljeđu ovoga grada i države.

Naši najmlađi su postavili igračke kao simbol sjećanje na sve mlade izgubljene živote i poručili da nikad neće biti zaboravljeni.