U Sarajevu se odvija pripremna nastavu za djecu migrante

• U Sarajevu se odvija pripremna nastavu za djecu migrante
U Sarajevu se odvija pripremna nastavu za djecu migrante

Prve vesele priče, prve nježne emocije, prve fudbalske utakmice za neku djecu se ovih dana nakon dugo vremena dešavaju kod nas, u Prvoj.
Želimo im pomoći da se njihovi snovi ostvare i da strah ode iz njihovih očiju.

Prošle sedmice posjetila nas je ekipa Al Jazeera Balkans i napravila prilog o prvim danima pripremne nastave koju realizujemo sa našim dragim učenicima, djeci migrantima.

U Kantonu Sarajevo se odvija pripremna nastava za 62 djece migranata. To je prvi put od početka migrantske krize da se u glavnom gradu Bosne i Hercegovine organizira nastava za njih. Planirano je da se, nakon dvomjesečne pripreme, uključe u redovno obrazovanje.

Kratki video možete pogledati na sljedećem linku: https://balkans.aljazeera.net/videos/2021/10/18/u-sarajevu-se-odvija-pripremna-nastavu-za-djecu-migrante