U susret ramazanu

• U susret ramazanu
U susret ramazanu

U svom kratkom obraćanju povodom obilježavanja dolaska mjeseca ramazana, direktor Prve osnovne škole gospodin Arif Ćelović  istakao je važnost oplemenjenja i brige o duhovnoj komponenti svakog čovjeka, pa tako i naše djece koji su jezgro našeg društva.

Ove godine tradicionalna priredba „ U susret ramazanu „  učenika i uposlenika Prve osnovne škole upriličena je u ponedjeljak, 14. 05. 2018. god. sa početkom u 18 sati.

U programu su učestvovali :

1. Nastavnica Azra Pohara, hor.
  2. Nastavnica Mevlida Babović, učenici osmih i devetih razreda.
  3. Nastavnik Ramadan Zaganjor, učenici šestih razreda.
  4. Nastavnica Selma Hajdarević, učenici petih razreda.
  5. Nastavnica Munevera Mulagić, učenici četvrtih razreda.
  6. Nastavnica Adisa Šuvalija, učenici trećih razreda.
  7. Nastavnica Adelita Zagorac, učenici prvih razreda.

Primarna uloga škole jeste da odgaja, a programom ove priredbe podsjetili smo se da mjesec ramazan predstavlja najbolji put za duhovnu i etičku evoluciju čovjeka .

Ukazujući na sve one vrijednosti koje mjesec ramazan podstiče kao što su: samokontrola, suosjećanje , blagost i plemenitost Uprava Pve osnovne škole zaželjela je svim uposlenicima, učenicima i roditeljima  sretne mubarek ramazanske dane .