„Zlato livade“

• „Zlato livade“
„Zlato livade“

Učenici I-1 i I-2 odjeljenja naše škole sa svojim učiteljicama, Smajlović Jasminkom i Muratović Almom, kao i asistentom u nastavi, Begić Edisom, su realizovali radionicu „Zlato livade“ u okviru Vannastavnih i posebnih programa za 1.razred.

Učenici su spojili ugodno sa korisnim, odnosno boravak u prirodi na čistom zraku i ponavljanje nastavnih sadržaja. Naučili su neke zanimljive činjenice o maslačku. Naučili su da se od cvijeta i korijena pravi ljekoviti čaj, od listova ukusna i zdrava salata, a od cvjetova sirup, odnosno med.

Učenici su pokazali i svoju maštovitost i kreativnost kroz različite likovne i praktične radove. Nasmijana lica i vrijedne ručice su tako spretno i vješto realizovale sve aktivnosti spomenute radionice.