Krug naših prijatelja se širi – u Istanbulu potpisani protokoli o saradnji

• Krug naših prijatelja se širi – u Istanbulu potpisani protokoli o saradnji
Krug naših prijatelja se širi – u Istanbulu potpisani protokoli o saradnji

U sklopu Projekta „Moj izbor je turski“, pod pokroviteljstvom Instituta Yunus Emre, organizovana je studijska posjeta u Istanbul za jedanaest ilidžanskih direktora osnovnih škola. Posjeta je organizovana u periodu 15.11.2022.-18.11.2022.

Direktori osnovnih škola su imali priliku posjetiti istanbulske obrazovne ustanove i razmjeniti iskustva. Direktor Prve osnovne škole, Arif Ćelović, potpisao je Protokol o bratimljenju sa ustanovama „Şehit Ömer Cankatar İlkokulu” i direktorom Omerom Çiçek i “Abdülhak Hamit Ortaokulu” koju predstavlja direktor Kadir Daloğlu u općini Zeytinburnu.

U sklopu ovog projekta i zajedničke saradnje, potpisan je Protokol i sa predškolskom ustanovom „Tomy & Yerry”, prijatelj djece – direktorica Lejla Selimović i predškolske ustanove u Istanbulu „Şehit İbrahim Yılmaz Anaokulu”, direktorica Arzu Asla