• Edukaciji nastavnika za realizaciju projekta Prevencija korupcije u obrazovanju “Više znanja, više transparentnosti”

Edukaciji nastavnika za realizaciju projekta Prevencija korupcije u obrazovanju “Više znanja, više transparentnosti”, koja je održana 20.11.2017. godine u Centru za interdisciplinarne studije, prisustvovala je nastavnica Irma Spirjan. U sklopu ovog projekta učenici VI-1 razreda imali su radionice kroz koje su obrađivali temu antikorupcije na časovima odjeljenske zajednice. Časovi i radionice su realizovani u novembru i decembru. Dan antikorupcije, 09.12.2017.godine, obilježen je uličnim performansom ispred škole a isti je održan i u Maloj aleji na Ilidži. Učenici su na ovaj način skrenuli pažnju javnosti na problem korupcije u obrazovanju.

Ishodi učenja kroz časove o korupciji: razumijevanje pojmova poput podmićivanja, iznude, pronevjere, prevare, zlouporabe položaja i sl.; razvijanje svijesti o poželjnim moralnim vrijednostima, te sposobnosti za pravilno moralno rasuđivanje i donošenje ispravnih odluka; razvijanje kritičkog mišljenja i socijalnih kompetencija učenika; razvijanje procjene svoga ponašanja, te odgovornosti prema sebi i drugima.