Dan planete Zemlje

• Dan planete Zemlje
Dan planete Zemlje

Budimo uvijek  podrška prirodi a ona će nam vratiti i više nego što mislimo! Učenici Prve osnovne škole zajedno sa svojim nastavnicima realizirali su divne aktivnosti povodom obilježavanja Dana planete Zemlje.

Naime, 22.4.2016. godine na trećem nastavnom času prve i druge smjene , svaki učenik je u školskom dvorištu posadio po jednu sadnicu. Učenici su ovim postupcima na jedan mali  ali ipak veliki način  pokazali kako poštuju bitan datum za svakog čovjeka a to je Dan planete Zemlje.

Ono što bi svaki čovjek trebao imati na umu jeste da svaki dan, svaki sat, svaka minuta su bitni u očuvanju naše planete i to samo ako se ponašamo prema njoj u skladu sa prirodnim zakonitostima. Mi to želimo i mi to hoćemo, poruka je učenika Prve osnovne škole.