Selam, ya Resulallah

• Selam, ya Resulallah
Selam, ya Resulallah

“ A tebe smo ( Muhamede ) samo kao milost svjetovima poslali…”  ( El-Enbija’  107. )

Poslanik Muhammed a.s. rođen je u ponedjeljak, u zoru, 20. aprila 571. godine po gregorijanskom kalandaru, što odgovara 12. rebi-ul-evvelu islamskog kalendara. Ovaj dan za muslimane jedan je od najznačajnijih datuma, a obilježava se širom islamskog svijeta.

Manifestacija “ Selam, ya Resulallah “  koju tradicionalno već 13. godinu organizuje Medžlis Islamske zajednice (MIZ) Sarajevo, trajala je od 20. novembra do 15. decembra.

Cilj manifestacije je da se kroz mevludske svečanosti, večeri ilahija, izložbe i predavanja promovišu univerzalne vrijednosti iz života i prakse poslanika Muhammeda, a. s.

U ovogodišnjem programu manifestacije svoj doprinos je dalo 250 učesnika, među kojima su bili eminentni stručnjaci iz vjerskih, kulturnih i drušvenih oblasti.

1. 12. 2017. god. učenici Prve osnovne škole svojim su nastupom uveličali ovu manifestaciju, predstavivši se dvjema tačkama, i to : recitalom “ Objava “ i ilahijom “ Uči, o Muhamede “ .

Sa velikim zadovoljstvom i veoma uspješno prikazali su dio svog rada učenici :

1. Amar Kicara,
  2. Ismail Dragolovčanin,
  3. Džana Rastoder,
  4. Adna Alihodžić,
  5. Amer Rastoder,
  6. Faris Pohara,
  7. Ajša Bećirović,
  8. Raif Fakić,
  9. Hana Mahmutović.

Za ovu značajnu manifestaciju učenike su pripremale nastavnice : Mevlida Babović i Azra Pohara.