Svečano obilježena 123. godina postojanja Prve osnovne škole Ilidža

• Svečano obilježena 123. godina postojanja Prve osnovne škole Ilidža
Svečano obilježena 123. godina postojanja Prve osnovne škole Ilidža

U petak, 26. 06. 2017. god. , sa početkom u 11 časova svečano je obilježena 123. godina postojanja Prve osnovne škole Ilidža. Priredbu je svojim obraćanjem otvorio naš uvaženi direktor ,gospodin Arif Ćelović, a  povodom rođendana škole  mogli smo  uživati u  dvosatnom programu koji je uključivao veoma zanimljive sadržaje čiji akteri su bili naši vrijedni učenici i nastavnici:

1. Aktiva prvih razreda (učiteljice: Nermina Memić, Mirela Brđanin, Dženana Kereš, Mersiha Belko i 90 učenika ),
  2. Aktiv drugih razreda (učiteljice: Nizama Đipa, Adisa Šuvalija, Jasmina Smajlović i 70 učenika),
  3. Aktiv trećih razreda ( učiteljica Alma Muratović i 20 učenika ),
  4. Aktiv četvrtih razreda ( učiteljice: Zada Velić, Elma Kuldija i 40 učenika ),
  5. nastavnica engleskog jezika Žana Žerajić i učenici V razreda(igrokaz Crvenkapica  ),
  6. nastavnica turskog jezika Naida Ikanović i učenica Amina Fejzić sa pjesmom Uzun ince bir yoldayim ,
  7. nastavnica muzičke kulture Azra Pohara ( hor ).

Svojom nas je pjesmom počastio i uveličao ovaj svečani dan i gospodin Halid Hajduković koji je, u saradnji sa gospodinom Šukijem Planjaninom,  napisao i aranžirao himnu Prve osnovne škole Ilidža .

Dan škole je lijepa prilika da vrednujemo rad naših nastavnika, naših vrijednih učenika , te da se zahvalimo i  našim prijateljima – poslovnim saradnicima i partnerima koji svesrdno podržavaju naše projekte , naše težnje da budemo što bolji i što uspješniji iz godine u godinu.

Skromni darovi, zahvalnice i priznanja uručeni su najuspješnijim među uspješnim .

• Učenicima koji su ostvarili zapažene rezultate iz različitih oblasti nauke i sporta :
  • Učeniku Hamzi Ćeloviću za ostvareno 1. mjesto iz geografije na općinskom takmičenju, kao i za ostvareno 1. mjesto na općinskom takmičenju iz vjeronauke, i 2. mjestu na kantonalnom i regionalnom takmičenju iz vjeronauke.

• Učeniku Edinu Bijelonji za ostvareno 1. mjesto na općinskom takmičenju iz tehničke kulture i 3. mjestu na kantonalnom takmičenju iz tehničke kulture.

• Učenici Hadžeri Ćelović za ostvareno 2. mjesto na općinskom takmičenju iz osnova tehnike.

• Učeniku Jasminu Čubrilu za ostvareno 1. mjesto na općinskom takmičenju iz osnova tehnike.
  • Učeniku Imranu Medoviću za ostvareno 1. mjesto na općinskom takmičenju iz tehničke kulture.
  • Učenici Amini Ajkunić za ostvareno 1. mjesto na općinskom takmičenju iz matematike.
  • Učenici Amini Mahmutović za ostvareno 2. mjesto na općinskom takmičenju iz fizike.

Nastavnicima koji su vrijedno radili, nesebično prenosili znanje , i predstavili školu u najljepšem svjetlu :

1. nastavniku Enveru Podžiću za ostvareno 1. mjesto na općinskom takmičenju iz geografije,

2. nastavniku Redži Hukari za ostvareno 1. mjesto na općinskom takmičenju iz matematike,

3. nastavnici Mevlidi Babović za ostvareno 1. i 2. mjesto  na općinskom i kantonalnom i regionalnom takmičenju,

4. nastavnici Azri Pohari za ostvareno 2. mjesto na općinskom takmičenju ( hor i orkestar ),

5. nastavnici Dževadi Begić – Čoko za ostvareno 2. mjesto na općinskom takmičenju iz prve pomoći,

6. nastavnici Almi Krvavac na ostvarenom 1. , 2. I 3. mjestu na općinskom i kantonalnom takmičenju iz tehničke kulture i osnova tehnike,

7. nastavniku Jasminu Mujiću za ostvareno 1. mjesto na općinskom takmičenju iz tehničke kulture,

8. nastavniku Sabahetu Pljakiću na ostvarenom 2. mjestu na općinskom takmičenju iz fizike,

9. nastavniku Samiru Sejfiću za ostvareno 1. mjesto na općinskom takmičenju u odbojci .

Zahvalili smo se i našim dragim  prijateljima i poslovnim saradnicima za dugogodišnju uspješnu saradnju :

1. načelniku Općine Ilidža gospodinu Senaidu Memiću za donaciju 190 000 KM,
  2. gospođi Nihadi Čolić, predstavnici Ministarstva obrazovanja nauke i mladih, na saradnji i pomoći pri realizaciji mnogobrojnih školskih projekata,
  3. Addico banci za donaciju školskih ormarića u vrijednosti 15 000 KM,
  4. Union banci za donaciju računarske opreme,
  5. gospodinu Salji Mrkuliću ( hotelu Hollywood ),
  6. gospodinu Mesudu Avdiću ( knjižara Avdić 3A ),
  7. nevladinoj organizaciji Save the Children za uklanjanje infrastrukturalnih barijera i obezbjeđivanje boljih uslova za rad sa djecom sa poteškoćama u razvoju,
  8. gospodinu Halidu Hajdukoviću .

Uprava škole još jednom upućuje najiskrenije čestitke povodom 123. godine postojanja Prve osnovne škole Ilidža.